Angelique Guillot-Ławnik

radca prawny

Od 2014 roku specjalizuję się w prawie ubezpieczeń społecznych. Prowadzę Kancelarię Radcy Prawnego w Lublinie specjalizującą się w sporach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych na terenie całego kraju.
[Więcej >>>]

Problem z ZUS?
Skontaktuj się ze mną
+48 502 358 833

O blogu

Dlaczego postanowiłam pisać prawniczego bloga i o czym będziesz mógł się pod hasłem „Odwołanie od decyzji ZUS” dowiedzieć.

Zapewne zerknąłeś na zakładkę O mnie i możesz domyślać się dlaczego zdecydowałam się na pisanie bloga.

Bowiem śmiało mogę powiedzieć, że to życie zadecydowało o wyborze specjalizacji prawniczej – jednak nie byłoby jej gdyby nie zainteresowanie, przyjemność i pasja do gałęzi prawa jaką są ubezpieczenia społeczne – tak z pozoru ważnej w naszym życiu, bowiem na którymś jego etapie na pewnio będziemy mieć z nią doczynienia.

Prawo ubezpieczeń społecznych, którego wykonawcą i „strażnikiem jego przestrezgania” w naszym kraju jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych można rzec jest gałęzią, która toważyszy nam w życiu od narodzin, a nawet od poczęcia po śmierć.

Ucząc się do tej pory i zdobywając cały czas doświadczenie w tym zakresie widzę na codzień ile występuje kwestii problematycznych czy spornych w sprawach z ZUS – potężnym organem państwowym, przed którym niekiedy czujemy się bezradni i nie wiemy w którym kierunku pójść.

Na moim blogu postaram się w sposób zrozumiały rozwiać bieżące Twoje problemy – dotyczącego tego z czym udałeś się do ZUS, bądź ZUS zwrócił się do Ciebie, z którymi spotykam się w codziennej  praktyce, pokazywać najróżniejsze możliwe rozwiązania, a przede wszystkim odpowiadać na Twoje pytania. Zawsze wspomnę coś o ciekawych orzeczeniach, zmianach w prawie czy interpretacjach w tym zakresie.

Znam tematykę dogłębnie z uwagi nie tylko na zainteresowanie kwestiami związanymi z ustalaniem podlegania ubezpieczeniom społecznym z różnych tytułów prawnych, ustalaniem prawidłowości podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, zasiłkami, świadczeniami z systemu ubezpieczeń, rentami czy emeryturami, ale także przede wszystkim na fakt poznawania problematyki sporów jako pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wiem, że w codziennej gonitwie obowiązków nie masz czasu na szukanie rozwiązań swoich problemów. Wiem również, że ciężko trafić do specjalisty w tej dziedzinie prawa – mam nadzieję, że mój blog podpowie Ci jak i gdzie szukać rozstrzygnięcia własnego problemu.

Odwołaniem od decyzji ZUS – najczęściej tak rozwiązuje się większość sporów z ZUS w każdej materii, która nas dotyka – zapraszam Cię do lektury bloga i kontaktu.

***